Zpět na hlavní stránku

  

Využití spektrálního světla v průmysluvlnové délky v osvětlení

Využití vlnových délek v průmyslu je s LED technologií vysoce efektivní.

Možnost použít jednu vlnovou délku pro danou aplikaci, ať už k tvrdnutí lepidel, k hubení bakterií, nebo k léčebným účelům, je s LED technologií nanejvýše jednoduché. Stačí vědět o jakou vlnou délku se Vám jedná, a my už vám vybereme to správné svítidlo - zářič pro danou aplikaci. Nyní se v průmyslu otervírají dveře zatím nevídaným aplikacím. Pojďme společně najít cestu k efektivnějíší a levnějíší výrobě vašich produktů.


Osvětlovací systém využívající konkrétní vlnové délky, Vám vymyslíme na míru.
Pro správný výběr nebo kombinaci vlnových délek jsme tu my.

Prodiskutujte s námi řešení vašeho projektu. Rádi čelíme výzvám, a spektrální zářiče jsou naší denní náplní. Některé projekty nepůjde realizovat ihned, ale budou si žádat i výzkum v dané oblasti. I s tímto přístupem počítáme a jsme na něj připraveni. V naší spektrální databazi máme spoustu světových výzkumů, takže pro nás bude výběr správnsé vlnové délky snadný. Podrobné informace zde nebudeme rozebírat, považujeme to za naši konkureční výhodu. Pro další informace nás kontaktujte.         Barva                           Vlnová délka (nm)                Možné využití vlnové délky
  Infra červená - IR   760 < λ IR záření je vlatně teplo. Toho záření se využívá v pětbním osvětlení, kdy rostliny potřebuji tuto složku ke správnému růstu. Infra červené záření se využívá i ve zdravotnictví k léčení exémů. Použít lze i například k měkčení plastů.
  Červená   610 < λ < 760 Červené spektrum světla je jednou ze tří základních složek pro pěstovaní rostlin pod umělím osvětlením. Při experimentování na lidech zrychluje hojení kůže. Má mnoho dalšího použití.
  Oranžová   590 < λ < 610 Spektrum se aktuálně zkoumá a čeká se na jeho využití. Už se oběvuje několik slibných výsledků z výzkumů. Další informace informace poskytneme vážným zájemcům.
  Žlutá   570 < λ < 590 Spektrum se aktuálně zkoumá a čeká se na jeho využití. Už se oběvuje několik slibných výsledků z výzkumů. Další informace informace poskytneme vážným zájemcům.
  Zelená   500 < λ < 570 Na zelenou barvu okolo 555mn je liské oko nejcitlivější. Využívá se v armádě v zobrazovacích zařízeních. Zároveň probíhá několik zajimavých výzkumů.
  Modrá   450 < λ < 500 Jedna z dalších důležitých složek pro růst rostlin. Využívá se v optice. Modré světlo pro svou vyšší energetickou úroveň je předmětem zkoumání, a již se začíná používat v několika revolučních aplikacích.
  Fialová   400 < λ < 450 Z energetického měřítka nejsilnější záření, které lidské oko vidí. Platí pro něj to stejné co pro modrou vlnovou délku. Hodně se používá v kombinačních spektrálních zářičích, pro plynulý přechod mezi složkou modrou a ultrafialovou.
  Ultra fialová - UV   400 > λ Ultra fialové záření je široce využívané ve všech možných odvětvých prumyslu. Dělíme ho na tři hlavní typy. UVA, UVB a UVC. Každý typ má své vlastnosti. Pro LED technologii není problém pracovat pouze v rozmezí 5mn tohoto spektra.
  Směs vlnových délek   λ + λ + ... Kombinací vlnových délek se poskládá spektrum přímo pro danou aplikaci. Jedná se prakticky o nekonečnou škálu možností a účinků jak na materiály, tak na živé organismy. Nejvyšší level spektrálního inženýrství.


Stačí nás kontaktovat. O výběr správných vlnových délek se postaráme my.